Yeni bir sistem yöneticisi ekleme, güncelleme ve silme işlemleri nasıl yapılır?

E-Tahsis Tahsilat Sistemi'nde yeni bir sistem yöneticisi ekleyebilir ve bu sistem yöneticisine tamamen sizin belirlediğiniz modül yetkileri atanabilir. Bir sistem yöneticisi sadece sizin izin verdiğiniz modülleri kullanabilir veya görüntüleyebilir.

1. Sistem yöneticileri sekmesine gidin.

Yönetim panelinden Sistem Ayarları > Sistem yöneticileri sekmesine gidin.

2. Yeni sistem yöneticisi ekleme.

Yeni bir sistem yöneticisi ekleyebilmek için Sistem Yöneticileri sekmesinde yer alan "Yeni Yönetici Ekle" butonuna tıklayınız.

3. Yeni sistem yöneticisi bilgilerini giriniz.

Yeni eklenecek olan sistem yöneticisinin giriş yaparken kullanacağı bilgileri ve kişisel bilgilerini açılan modalda yer alan alanlara eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz.

4. Yeni sistem yöneticisi için yetkileri tanımlayın.

Yeni sistem yöneticisinin hesabı oluşturulduktan sonra kendi bilgileri ile sisteme girdiğinde yapmasını istediğiniz işlemleri görev tanımına göre şekillendirin. Yeni eklenen sistem yöneticisi sadece sizin izin verdiğiniz modülleri kullanabilir veya görüntüleyebilir. "Yeni Yönetici Ekle" butonuna tıkladıktan sonra açılan modalda yer alan yetkiler kısmından ilgili yöneticinin yetkilerini seçin ve bilgileri kaydedin.

5. Sistem yöneticisi bilgileri güncelleme.

Yeni eklediğiniz veya daha önceden eklemiş olduğunuz sistem yönetici bilgilerini veya yetkilerini güncellemek için işlemler kısmında bulunan düzenle butonuna tıklayınız.

6. Sistem yöneticisi bilgilerini ilgili alanlardan değiştirin ve güncelleyiniz.

Sistem yöneticisi bilgilerini güncelleyebilmek için açılan modalda yer alan sistem yöneticisi bilgilerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. Eğer bu alanda sistem yöneticisinin giriş yaparken kullanacağı şifreyi güncellemek istemiyorsanız "Şifre Güncelleme" alanındaki inputları boş bırakınız ve bilgileri kaydediniz. Aynı zamanda bu alandan daha önce yeni sistem yöneticisi eklerken yönetici hesabına tanımladığınız yetki alanlarını da değiştirebilirsiniz.

7. Sistem yöneticisi silme

Herhangi bir sistem yöneticisini silmek için işlemler kısmında bulunan kaldır butonuna tıkladıktan sonra işlemi onaylamanız yeterli olacaktır.

Whatsapp Destek
Whatsapp Hattı
  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?